Loading....

İstifa Çağrısı

İstifa Çağrısı

Sayın Genel Başkanım,

2010 yılında göreve geldiğiniz gün, hayatımın en mutlu günüydü. Ama sekiz yılın sonunda yönetim anlayışınız, partiye çizdiğiniz politik hat, bitmek bilmeyen “Eğer „Siyasal İslamcıları‟ kızdırmazsak iktidar olabiliriz.” arayışınız bu mutluluğu ağır bir kahrolma duygusuna evriltti.

“Laiklik tehlikededir diyemem.” dediniz! Dinledik.

Siyasal İslamın eski siyasetçilerini parti yöneticisi yaptınız! Anlamaya çalıştık.

Ekmelettin İhsanoğlu‟nu MYK‟nin bile bilgisi olmadan Cumhurbaşkanı adayımız olarak ilan ettiniz! Yutkunduk.

Savaş teskerelerine destek açıkladınız! Sabrettik.

Özellikle son iki yıl boyunca çıktığınız her programda işsizliğe, eğitimdeki gericileşmeye ve yoksulluğa karşı partimizin çözümlerini anlatmak yerine, bulduğunuz her fırsatta Siyasal İslam güzellemeleri yaptınız! Parti disiplini dedik, sustuk.

Abdullah Gül‟den son ana kadar medet umdunuz, aday yapmaya var gücünüzle çalıştınız! Parti terbiyesi dedik, öfkemizi inancımıza gömüp sabır çektik,

Son seçim de dahil olmak üzere her yenilgimizde başka gerekçeler aradınız, solun öz eleştiri kültürünü reddedip , irrasyonel başarı analizlerinize inanmamızı emrettiniz,

Özetle Sayın Genel Başkanım; Siz yapmadınız ama ben öz eleştiri yapayım ve bugüne kadar susarak hata ettiğimizi kabul edeyim. Lütfen erdemli davranıp istifa ediniz. Yerinize kimin geleceği tartışmasından tamamen uzak, partinin gençlik kollarında yetişmiş bir üyesi olarak; partimizin, çocuklarımızın ve ülkemizin geleceği için istifanız benim için bir temenni ama sizin için de kaçınılmaz bir zorunluluk olmuştur.

Saygılarımla, Ertan Aksoy