Loading....

Ertan Aksoy Kimdir?

ERTAN AKSOY

Ertan Aksoy 1984 Erzincan doğumludur. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da, yüksek öğrenimini ise Uludağ Üniversitesi İktisat Bölümünde tamamlamıştır.

Öğrencilik yıllarında, 2006 yılında kurmuş olduğu Aksoy Pazar ve Kamuoyu Araştırma Şirketi Türkiye’nin birçok saygın kuruluşuna ulusal ve uluslararası düzeyde hizmet vermektedir. Girişimcilik faaliyetlerini 2011 yılında kurduğu e-ticaret şirketi ile büyüterek devam ettirmektedir.

Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında aktif olarak çalışmakta ve görevler üstlenmektedir. Ulusal ve uluslararası dergilerde, ekonomi, siyaset ve dış politika konularında makaleleri yayınlanmıştır. Halen iki dergide yazarlığı devam etmektedir.

2018 yılı başı itibariyle Ekonomistler Platformu kurumsal yönetişim geliştirme çalışmaları çerçevesinde İcra Kurulu Başkanı olarak görev yapmaya başlamıştır.

Üniversite öğrencisi olduğu yıllarda, Cumhuriyet Halk Partisi gençlik örgütünde siyasete başlayan Ertan Aksoy, Bursa İl Gençlik Kolları Başkanlığı ve Ana Kademe İl Başkan Yardımcılığı görevini yapmıştır.

24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak genel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi 1.Bölge 21.sıra milletvekili adayıdır.